Designerski dom rolnika na Mazurach!

Sząbruk pod Olsztynem – wymarzony dom za 360 tys!
12 kwietnia, 2021
SUPER mocny dom na Mazurach!
19 sierpnia, 2022

Rolnik i design – to przełamanie stereotypu w postrzeganiu ludzi pracujących i mieszkających na wsi. Oto rzeczywistość się zmienia na naszych oczach.

Inwestorzy: Justyna i Tomasz

Bohaterowie naszego filmu zdecydowali się zapuścić korzenie na ojcowiźnie. Jednak chcieli zrobić to na swoich warunkach, nie rezygnując z wygód, w jakich żyją ludzie miasta. Korzystając też również z możliwości nowoczesnych rozwiązań i designerskiego stylu.

Dla spełnienia tej wizji inwestorzy Justyna i Tomasz z małej miejscowości pod Kętrzynem długo szukali odpowiednich architektów. Wybrali ostatecznie pracownię Line Architekci Anna Kulińska, Agnieszka Mogielnicka w miejscowości Wadąg pod Olsztynem https://linearchitekci.pl

Zastosowano odważny pomysł budowy siedliska, czyli dwóch odrębnych budynków połączonych szklanym łącznikiem. Dach i ściany tego drugiego budynku, w którym jest garaż i pomieszczenia techniczne, pokryto czarną dachówką firmy Creaton https://www.creaton.pl

Architektki Anna Kulińska i Agnieszka Mogielnicka z pracowni „Line Architekci”

Dom przedstawiony w filmie w podstawie ma 180 m2 i 70 m2 na piętrze. Do tego 110 m2 garażu (obłożonego czarną dachówką). Znajdują się tam też pomieszczenie techniczne z kotłownią. Wszystkie główne funkcje bytowe tej rodziny znalazły swoje miejsce na parterze. Obok salonu usytuowana jest łazienka dla gości. Korytarz prowadzi do sypialni dzieci i rodziców. Sypialnia właścicieli domu łączy miejsce do spania z garderobą i łazienką.

Główne pomieszczenie na piętrze to w założeniu pokój kinowy. W praktyce jak się okazało jest to obecnie bawialnia, czyli pokój rozrywki – zarówno dla dzieci jak i rodziców.

W całym siedlisku zastosowano system „Inteligentny Dom”. Można nim sterować z wielu telefonów, jak też komputerów. Jeśli zabrakłoby internetu, sterować całością można również z włączników na ścianie.

Tomasz prowadzi razem z wujkiem 650-hektarowe gospodarstwo

Przeszklony łącznik domu z garażem to duża wygoda dla rodziny. W garażu o powierzchni ponad 100 m2 jest miejsce na 3 samochody. Znajduje się tam pomieszczenie na brudną bieliznę po powrocie z prac polowych i łazienka. Obok zaplanowano pomieszczenie techniczne, w którym swoje miejsce znalazły pompa ciepła, uzdatniacz wody i sterownik instalacji fotowoltaicznej.

Inwestorzy Justyna i Tomasz chwalą sobie możliwość realizacji projektów nie katalogowych a indywidualnych. Szczególnie ważna była dla nich opieka architektów przez cały czas trwania inwestycji.

Obejrzyjcie film i zostawcie lajka, jeśli wam się spodobał.

Zaglądajcie też na naszego Facebook’a: www.facebook.com/Modanamazurypl

Poniżej zdjęcia wymarzonego domu Justyny i Tomasza oraz autorki projektu Anna Kulińska i Agnieszka Mogielnicka z biura Line Architekci.