Warmiński Port – czym jest luksus w budownictwie?

Nowy dom z przeszłości
6 lutego, 2023
Dom z cegły w małej wiosce – sztuka dialogu z otoczeniem
25 sierpnia, 2023

Budownictwo premium to budownictwem niszowe. Takich inwestycji jest znacząco mniej w skali

kraju. Utrzymują się na stałym poziomie nawet w kryzysie. Nabywcami są osoby zamożne, nie posiłkujące się kredytami. Od mieszkania oczekują czegoś więcej niż tylko zaspokojenia elementarnej potrzeby schronienia.

W budownictwie premium musi być spełnionych kilka warunków: świetna lokalizacja, ciekawa architektura, funkcjonalność pomieszczeń, wysoka jakość wszystkich użytych materiałów i zarządzanie mieszkalnictwem.

Przyjrzyjmy się czy Warmiński Port spełnia te wymogi.

Lokalizacja to ponoć najważniejszy punkt tej wyliczanki. Warmiński Port z pewnością spełnia ten warunek w 200%. Apartamentowce posadowione są nad brzegiem największego z 16 jezior Olsztyna. Wokół tego jeziora powstała już interesująca infrastruktura obiektów wypoczynkowych. Nad Ukielem znajdują się też najbardziej wykwintne restauracje w mieście, do których z Warmińskiego Portu będzie można dopłynąć motorówką czy jachtem.

Projekt Warmińskiego portu to dzieło znanego już i wziętego architekta Damiana Kotwickiego z pracowni OTOTO.

Gdy chodzi o funkcjonalność – apartamentowce Warmińskiego Portu to wygodny rozkład pomieszczeń, duże balkony, tarasy widokowe, prywatne ogrody. W trzecim etapie inwestycji planowane są jeszcze większe przeszklenia i basen.

Gdy chodzi o jakość, wykonawca użył najlepszych materiałów ekologicznych i energooszczędnych oraz najnowocześniejsze technologie i postarał się o najwyższej jakości wykonanie.

W tym filmie przyglądamy się bliżej:

– stolarce aluminiowej olsztyńskiej firmy AVISTA http://avistaolsztyn.com.pl

– kamiennym portalom i gresom, które są wykończeniem ciągów komunikacyjnych warszawskiej firmy Kamtech-bud https://kamtechbud.wordpress.com/kontakt/

– windom firmy Schindler https://www.schindler.pl/pl/windy.html – balkonom i ich konstrukcji z systemem odprowadzającym wody opadowe https://dachland.pl

– szklanym balkonowym barierom umożliwiającym bez przeszkód podziwianie otaczającej przyrody olsztyńskiej firmy NG Production https://www.facebook.com/ngproductionsanetabanaszek/ Inwestorem przedsięwzięcia jest olsztyńska spółka D.DOM https://ddom.eu

Budynki mają cztery kondygnacje. Najniższą jest garaż umożliwiający ładowanie samochodów elektrycznych.

Osiedle będzie miało dostęp do prywatnej plaży, posiada też własny pomost.

Co różni luksusowe apartamenty od zwyczajnych mieszkań? W tym filmie postaramy się rozłożyć pojęcie luksusu w budownictwie na czynniki pierwsze.

Zaglądajcie na naszego Facebook’a – facebook.com/Modanamazurypl